Jubileuszowa Wystawa Klubu RZV Fulda 2023

W dniu 11 czerwca 2023 roku, w ogrodach zamku Schloss Fasanerie w Eichenzell niedaleko Fuldy, odbyła się Jubileuszowa Wystawa Klubu RZV (RZV Jubiläum mit Clubsiegerschau). Była ona centralnym punktem obchodów 75-lecia istnienia tego najstarszego niemieckiego klubu rasy. Zgłoszono 119 hovawartów z kilku krajów. Na trzech ogromnych ringach oceniały je trzy panie: Sabine Jacobs, Beatrice Holder i Messina Schattling - specjalistki rasy RZV.

Na wystawie zaprezentowały sie cztery hovki z naszej hodowli, wszystkie okazały się doskonałe i awansowały do finałów w swoich klasach. W klasie championów wystąpiły nasza Flora (Fussion Quick Decision Królewska Kraina), która otrzymała ocenę doskonałą i lokatę 4/5 oraz jej miotowa siostra Frida (Frida Karlo Passion Królewska Kraina), również z oceną doskonałą i lokatą 3/5. W klasie użytkowej pokazała się trzecia siostra Flo (Flo Rida Oxygen Królewska Kraina), także otrzymała ocenę doskonałą, lokatę 2/4 i rezerwowy wniosek na Championa Niemiec VDH (Res. Anw. Dt.Ch. VDH).

No i na koniec wisienka na torcie ;), czyli Jagger Królewska Kraina, który w Fuldzie rozbił bank ;)!! Jagger, w wieku prawie 11 lat, wygrywa klasę weteranów, otrzymuje ocenę doskonałą i lokatę 1/4. Następnie wygrywa wszystkie porównania i otrzymuje tytuły Club Veteranensieger 2023 (Zwycięzca Klubu Weteranów 2023), Bester Veteran (Najlepszy Weteran w Rasie) i na koniec zostaje zwycięzcą całej Wystawy Klubowej otrzymując BOB (Best of Breed)!!! Dodatkowo dostaje wniosek na Championa Niemiec Weteranów VDH/RZV (Anw. Dt.Vet.-Ch VDH/RZV) i wniosek na Championa IHF (Anw. IHF-Ch.). Jagger na tej wystawie zakończył Championat Niemiec Weteranów Klubu RZV i jest teraz podwójnym Championem VDH i RZV. Jestem z niego bardzo dumna i nie mogłabym sobie wymarzyć lepszego scenariusza. Gratulacje dla wszystkich wystawiających :).

Poniżej kilka zdjęć i filmik z wyborów BOB & BOS

Udostępnij, proszę :)